KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Představujeme Vám naše kandidáty - Petr Cajzl
Zpět

Představujeme Vám naše kandidáty - Petr Cajzl

Přidáno 1. 10. 2018
Ilustrační foto
Petr Cajzl, 56 let, krajský manažer, KDU-ČSL

Milí sousedé, 
jsem obyčejný člověk, co nemá v mobilu čísla na papaláše :-). 
 
S manželkou a dětmi žijeme v Bystrci už 30 let. Moc nevěřím na velikášské sliby a řešení “všech problémů světa.” Život mě naučil, že věci nebývají jednoduché ani černobílé. Snadno se kritizuje a boří, obtížnější je vytvořit něco nového a funkčního. Sám člověk zvládne máloco, ale v dobrém týmu může dosáhnout věcí, o kterých se mu ani nesnilo. Mám rád film Bolka Polívky „Musíme si pomáhat“, protože je přesným obrazem lidského soužití. A o co jiného jde v komunální politice? Souhlasím s jeho hlavní myšlenkou, že dobrá budoucnost se rodí jen ze spolupráce a vzájemného odpuštění si. 
 
Nabízím vám svoji ochotu pomáhat při tvorbě společných věcí v obci i individuálně při 
řešení vašich problémů na radnici. 
 
Konkrétně se chci zasadit o tyto věci: 
 
  •  vybudování bezpečné cyklostezky z Kamech přes Bystrc II na cyklostezku ke Svratce, abychom nemuseli kličkovat mezi auty
  • nový sportovní areál (Aquapark nebo ledová plocha), který by se měl stát prioritou Bystrce 

 
Dobrou zprávou je, že spoustu našich potřeb můžeme od příštího roku řešit sami bez čekání na peníze z města. KDU-ČSL splnilo své předvolební předsevzetí: Na posledním městském zastupitelstvu se podařilo prosadit takové změny ve Statutu města, že do každoročního rozpočtu, každé městské části, půjde na investice více než dvojnásobek současného stavu. Pro Bystrc to znamená cca 14,5 mil Kč navíc každý rok. Za to už něco postavíme! No ne?